Letecky s miminkem na Kanáry

Letecky s miminkem

Rádi byste na dovolenou do zahraničí, ale bojíte se, že cestování s miminkem bude komplikované a složité? Nebo nevíte, co s sebou máte sbalit miminku do letadla? V tomto článku budu psát o naší první letecké cestě s naším miminkem. Manžel natrefil na letenky za dobrou cenu, tak jsme si řekli, že poletíme i s dětmi (dcerka 11 let, syn 11 měsíců). Cílovou destinací byl ostrov Lanzarote, který je součástí Kanárských ostrovů.

Cesta letadlem tam trvá cca 5 hodin, a přirozeně jsem měla trochu obavy, jak prcek cestu letadlem zvládne – hlavně vzlet a přistávání. Mé obavy však byly zbytečné. Nepostřehla jsem, že by let prcka nějak stresoval. Dokonce hned po startu, ještě v průběhu vzletu uprostřed toho rachotu, usnul.

Naše cesta začala už ráno, kdy jsme z Prahy autem vyrazili směr Berlín, odkud nám letělo letadlo. Cestou tam jsme měli 3 zastávky na svačinku a protáhnutí. Auto jsme nechali na parkovišti u letiště a zamířili jsme k terminálu. U bezpečnostní kontroly při odbavení jsme museli poskládat golfky a vložit je na pás a jídlo i pití pro miminko mít pospolu v uzavíratelných sáčcích. Na pokyn bezpečnostního pracovníka jsem prošla detekčním rámem nejprve sama, a pak jsem se vrátila pro miminko a prošla jím i s ním. Jídlo i pití nám prošlo bez problémů – jen banány si vzali celníci stranou a ještě je zkoumali, nakonec nám je ale vrátili a mohli jsme pokračovat dále.

Po kontrole pasů a letenek, těsně před vstupem do letadla, jsme poskládali a odevzdali golfky. Letuška nás v letadle poučila, jak se poutá miminko, a pak už jsme jen čekli na vzlet. I když byl let dlouhý, zvládli jsme to. Naše první letecká cesta s miminkem je úspěšně za námi a těšíme se na další!

Start a přistávání s miminkem

Letecky s miminkemProtože mívám při vzletu a hlavně přistávání bolesti uší, rozhodla jsem se, že vyzkouším špunty do uší. Koupila jsem je sobě i dětem. Použili jsme je jak u startu, tak u přistávání. Nevím, jesti to pomohlo miminku, ale mě a dceři ano. Vnímaly jsme od minulého letu zlepšení. Samozřejmě jsme také všichni průběžně pili nebo žvýkali. Miminku jsem dala kukuřičnou křupku, kterou žužlalo a pravidelně zapíjelo vodičkou (až u přistávání, protože u vzletu hned usnulo).

Co sbalit pro miminko do letadla

  1. Golfky – dobře a rychle se skládají i nosí. Miminko v nich můžete přivézt až před letadlo, kde se poskládají a odevzdají. Do letadla se miminko vezme už v náručí. Po přistání jsou golfky připraveny u letadla, kde si je hned vezmete, poskládáte, a jedete dál.
  2. Jídlo a pití – ovocné i zeleninové přesnídávky ve skle nebo v plastových kapsičkách (v originálním balení), kukuřičné křupky pro děti, v lahvičce vodičku nebo čaj, nezapomeňte na bryndák nebo ubrousky.
  3. Hračky – oblíbené nebo i nové, aby se miminko nenudilo a mělo co zkoumat. Doporučuji knížečky pro malé děti a hračky, které se budou dobře zvedat z podsedadel. Pro případ nouze jsme měli stažené oblíbené písničky nebo pohádky miminka.
  4. Potřeby k přebalování miminka – na palubě letadla se nachází pidi přebalovací pultík, který jsme jednou využili. Při kratších letech je však vhodné miminko přebalit před nástupem do letadla a pak až po výstupu z něj – přebalovací prostor je opravdu malý a také být s miminkem mimo sedadla v případě turbulencí není úplně optimální…

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *