Co se stane, když v Reddingu nasněží

I když jsou kolem Reddingu vidět zasněžené vrcholky hor, sníh přímo ve městě obvyklý není. Obecně se v Kalifornii střídají pouze dvě roční období, a to je období sucha a období dešťů. Pokud si místní lidé chtějí udělat výlet za sněhem, stačí jim k tomu asi jen hodinová cesta autem do hor a můžou se začít koulovat nebo stavět sněhuláky. Co se ale stane, když nasněží přímo ve městě?

Sněhová bouře / Snow storm

Snow stormPod pojmem „Sněhová bouře“ si představím silnou sněhovou vánici, ve které se člověk jen stěží udrží na nohou. Tady však sněhová přeháňka získala označení „Snow storm“ z jiného důvodu. Poté, co přes noc nasněžilo přibližně 10 – 15 cm sněhu, se totiž začaly dít divy. Suché stromy, které přes léto dostaly zabrat, nápor mokrého sněhu neunesly a začaly hromadně praskat, lámat se a padat. Velké větve nebo i celé stromy padaly na domy, auta, ploty i do cesty. Na většině území v Reddingu přestal fungovat na několik hodin elektrický proud, a my spolu s dalšími asi 15 000 lidmi zůstali bez proudu i dalších několik dnů.

Naštěstí tady máme dobré přátele a hned 2 rodiny nám nabídly, že dokud nám znovu nepůjde elektřina, můžeme u nich zůstat. Kromě světla a el. spotřebičů nám totiž nefungovalo ani topení, takže jsme doma museli chodit nabalení v bundách a kabátech.

Sněhové prázdniny

Snow stormNavzdory bojovým podmínkám hodně lidí fotilo zasněžené krajinky a dokud to šlo, děti si hrály před svými domy, koulovaly se a stavěly malé sněhuláky. Kvůli nebezpečnému stavu silnic a okolí byly všechny školy zavřeny, a tak měly děti „Sněhové prázdniny“! Některé školy byly kvůli opravám škod a zbavování se nebezpečných větví uzavřeny celý týden.

I když sníh vydržel jen jeden den, zjistili jsme, že ho tady tolik neviděli už přes padesát let! Už jsme zažili požáry i sněhovou bouři, jsme zvědavá, co nás čeká příště 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *