Měsíční dovolená v Mexiku

Cabo San Lucas

Každý člen naší rodiny se měl do Mexika, města Cabo San Lucas, na co těšit. Jan na mexické jídlo, které patří k jeho nejoblíbenějším. Já na nákup suvenýrů, hledání mušlí a méně čtyřicítkových veder. Anetka na pláže a koupání v oceánu. A nejmladší členové rodiny na cestování autem a koukání se v pronajatém apartmánu na televizi, protože doma ji nemáme.

Neodbytní prodejci

Cabo San Lucas je populárním turistickým místem, kam ročně zavítá přes 3 miliony turistů. Kolem pláží jsou rozmístěny hotely a hotelové komplexy, další nemovitosti a byty jsou k pronájmu přes airbnb.

Skoro na každém rohu narazíte na prodejce turistických atrakcí a výletů, který se s vámi hned dá do řeči a snaží se vás nalákat na speciální nabídku, která je určená za výhodnou cenu jen a jen pro vás, protože jste zrovna z města, které je jeho nejoblíbenější.

Prodejci se na vás hrnou už na letišti, ale potkat je můžete například i v obchodním domě, na pláži nebo právě v centru města, kde je plno obchůdků, restaurací, barů a stánků s rychlým občerstvením nebo suvenýry. Pokud si od nich chcete něco koupit, nebojte se začít smlouvat o cenu. Dá se usmlouvat 20 – 50%, záleží o co se jedná a na koho narazíte 🙂

Mexická kuchyně

K cestování a dovolené bezpochyby patří ochutnávání různých místních pokrmů a nápojů. Proto jsme téměř každý den zamířili do některé z otevřených a dobře hodnocených restaurací. Chtěli jsme okusit nová jídla a chutě. Ceny jsou oproti USA v Mexiku nízké. Přišly mi podobné jako v ČR, ne-li nižší.

Obecně je mexická kuchyně velmi zdravá a pestrá, což byla oproti Americe příjemná změna. Základem je zelenina, maso, kukuřičné a pšeničné placky, fazole, chili, jalapeños, guacamole a salsa.

Mezi naše oblíbená jídla patřila Tacos (tortila plněná masem a omáčkami, Quesadillas (tortila plněná sýrem, masem a dalšími ingrediencemi), Nachos (kukuřičné trojúhelníčky podávané se salsou nebo i fazolemi a masem) a ryby s různými saláty. Jan si zamiloval Tacos La Pastor (tortila plněná hovězím masem, sýrem a ananasem) a já zase tortilu s grilovanými krevetami nebo krevety se salátem. Také jsme zde poprvé jedli humra!

Humr s krevetami, Maro’s Shrimp House

Z nápojů jsme ochutnali mexické pivo Coronu, pak Horchatu (čte se orčata – je to zajímavě chutnající nealko rýžový nápoj, chutná sladce) a pak různé limonády. Jako dezert jsme si oblíbili Churros (pečivové tyčinky obalované ve skořici, mohou být i plněné), a to nejspíše proto, že nám připomínaly české koblihy 🙂

Pláže v Cabo San Lucas

V samotném Cabo San Lucas a jeho okolí je spousta krásných pláží. Pokud na některou z nich zamíříte, nezapomeňte si s sebou vzít slunečník, ručník na pláž, sluneční krém, pití a svačinu 😀

I když byla Palmilla Beach kousek za městem, hned jsem si ji oblíbila. Čistá písčitá pláž s malými skalními útesy a krásnou podívanou na okolní přírodu prostě neměla chybu. Viudas Beach byla asi méně známá, protože tam bývalo méně lidí a nebyli tam ani prodejci suvenýrů. Na straně pláže u útesů byla spousta krásných kamínků a mušliček. Ráda jsem se tam procházela a zkoušela najít nějaký ten „poklad“ 🙂

Medano Beach, která je kousek od centra města, patřila také mezi naše favority. Vlny byly přívětivé pro děti a měli jsme možnost nakoupit nějaké suvenýry a občerstvení. Místní obchodníci zde nabízejí různé výlety a atrakce pro turisty, například projížďku lodí se skleněným dnem, přes které se pozorují ryby a vyhlídkou na přírodní skalní útvar v podobě oblouku, El Arco.

Výhled z pláže Medano Beach

Dovolená v Cabo San Lucas se právem stala jednou z mých oblíbených a pokud budeme mít možnost, tak tam určitě zavítáme znovu! Jediná věc, kterou bychom změnili by byl počet dnů. Měsíc pro nás rodiče byl už moc dlouhý – příště bychom náš pobyt zkrátili asi o polovinu 🙂

A pokud vás zajímají protikovidová opatření v průběhu naší dovolené v Mexiku, tak ty jsem popsala v mém předchozím článku zde.

Novinka! Pokud chcete, aby Vám upozornění na další článek přišlo automaticky na e-mail, přihlašte se v pravé nebo dolní části blogu do modrého okénka k odběru nových článků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *